Narzędzia komunikacyjne w platformie DOSTARTU

Każdy organizator zawodów zdaje sobie sprawę jak ważna jest sprawna komunikacja z zawodnikami zapisanymi na dany event. W platformie DOSTARTU mamy dwie intuicyjne funkcjonalności służące do wysyłania informacji do użytkowników – dzięki nim można w każdej chwili przesłać wiadomość do osób zapisanych na dane zawody lub do wszystkich ze swojej bazy zawodów. Newsy o zapisach, limitach, zmianach i innych ustaleniach  to już nie problem. Poznajcie narzędzia do komunikacji dostępne w panelu organizatora platformy DOSTARTU.

Aby z nich skorzystać należy zalogować się w panelu organizatora i wejść do wybranych zawodów (lub je utworzyć) – tam rozwijamy przycisk NARZĘDZIA i wybieramy WIADOMOŚCI.

Znajdziemy tu dwa narzędzia komunikacyjne wybierane w bocznym, lewym menu:

 1. Wysyłka E-MAIL
 2. Wysyłka SMS

 

MAILING

Wiadomość mailowa to najbardziej popularna metoda na komunikację a co najważniejsze nie generuje dodatkowych kosztów. Nasze rozwiązanie posiada wiele możliwości konfiguracji i jest proste w obsłudze.

Wiadomość wpisywana jest w oknie testowym i może być personalizowana pod konkretnego zawodnika – zwracając się do niego po imieniu,  informując go o jego numerze a nawet podając link do przesłania przez niego plików. W treści można używać znaczników [znacznik] tzw. shortcode, które w wiadomości zamienią się na następujące dane:

 • imię [firstname],
 • nazwisko [lastname],
 • numer startowy [playernumber],
 • data startu [date],
 • godzina startu [time],
 • link edycji danych [edit_page_link],
 • link do płatności [pay_link],
 • druk oświadczenia [statement],
 • link uzupełniania wyników [virtual],
 • link wysyłki plików [file].

 

Do wiadomości można dołączyć dowolny plik nie przekraczający 300kb np. regulamin zawodów czy mapkę . Przydatną funkcją jest możliwość wysłania testowej wiadomości do siebie – w celu weryfikacji czy wszystko dobrze wygląda.

W drugiej kolejności określamy bazę odbiorców informacji – czyli wybieramy do których zawodników chcemy wysłać maile. Można dokonać wyboru między wszystkimi zapisanymi lub tylko opłaconymi czy nieopłaconymi a także wybrać kategorię do której należą. Dodatkowy zakres to wysyłka do wszystkich uczestników Twoich zawodów, którzy kiedykolwiek zapisali się na Twoje imprezy. Możesz ich poinformować choćby o organizacji nowych zawodów i zaprosić do zapisów.

Wybierając opcje mamy ciągły podgląd liczby odbiorców.

Proces wysyłki aktywujemy przyciskiem WYŚLIJ WIADOMOŚĆ. W tym momencie należy poczekać, aż strona się przeładuje i nie zamykać okna – w przeciwnym razie wysyłka może zostać przerwana. Po wysyłce poniżej pokaże nam się archiwum wysłanych wiadomości z informacjami o dacie wysyłki, odbiorcach i treści.

Pamiętaj, że celem wysłania  wiadomości jest komunikat dotyczący organizacji Twoich zawodów (np. zmiana godziny startu lub odwołanie imprezy) i nie powinno to być treścią marketingową a tym bardziej spamem.

 

SMS

Wysyłka wiadomości SMSM to najskuteczniejsza i najszybsza forma komunikacji  jednak wiąże się z dodatkowym kosztem. Jedna wiadomość SMS to koszt 10 gr dla każdego uczestnika z uzupełnionym numerem telefonu.

Wiadomość wpisujemy w polu tekstowym – do dyspozycji mamy 160 znaków na 1 smsa. Każde kolejne 160 znaków to następny jednorazowy koszt za sms. Można dokonać personalizacji wysyłanej wiadomości. W treści używamy znaczników [znacznik], które w wiadomości zamienią się na następujące dane:

 • imię [firstname],
 • nazwisko [lastname],
 • numer startowy [playernumber],
 • data startu [date],
 • godzina startu [time],
 • link do zawodów [site_link].

 

Analogicznie do opcji w mailingu tutaj również określamy bazę odbiorców – czy wszystkich, czy tylko np. opłaconych z danej kategorii. Wybierając opcje mamy ciągły podgląd liczby odbiorców oraz koszt za wysyłkę do wybranej grupy odbiorców (koszt nalicza się po wypełnieniu treści wiadomości).

Całość wysyłamy przyciskiem OPŁAĆ I WYŚLIJ WIADOMOŚĆ co przenosi automatycznie do systemu płatności. Po opłaceniu wysyłki wiadomość zostaje wysłana na telefony uczestników. Aby wysyłka była skuteczna należy odczekać chwilę, aż przeładuje się strona. Poniżej pokaże nam się archiwum wysłanych wiadomości z wszystkimi informacjami.

 – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Te dwa narzędzia do spersonalizowanej komunikacji dają organizatorom korzystającym z platformy zapisów DOSTARTU pełen zakres możliwości informowania uczestników swoich imprez o wszelakich sprawach. Mogą one dotyczyć strikte jednych zawodów a mogą też być informacją zachęcającą do udziału w nowym evencie. Zawodnik dobrze poinformowany to zawodnik zadowolony 😉

Korzystaj z DOSTARTU,  organizuj swoje zawody i komunikuj się z użytkownikami!

www.dostartu.pl

Related Posts

Ultra Świeżak czyli ultra dla amatora- LUŹNI W KROKU v.6

Po co biegam ultra? BO CHCĘ! Po ciszę, ciemność, samotność, walkę ze swoimi ograniczeniami … PO SZCZĘŚCIE! Właśnie wylądowaliście w 6 odcinku podkastu tematycznego Dostartu – LUŹNI W KROKU, w którym pokazujemy, że ultra jest FAJNE i dla „prawie” każdego ! Wita Was ULTRA DZIKU i mega się cieszę z mojego gościa, którym jest niepowtarzalna i jedyna – wariatka biegowa Ewelina Majewska !!!! A jak Ewelina to nie inaczej tylko będzie coś o bieganiu po górach czyli to co dziki biegowe lubią najbardziej No bo to oto dziewczę to ultraska z sukcesami, miłośniczka gór i mistrzyni ogarniania tematów! Dlatego też...