Mobilny stoper – pytania i odpowiedzi

Bardzo często zadajecie nam pytania odnośnie stopera. Poniżej zebraliśmy te najczęściej pojawiające się.

Na jakie zawody stoper się przydaje ?
Stoper bardzo dobrze się sprawdza na biegach górskich i wszystkich tych gdzie punkt pomiarowy jest ciężko dostępny lub zawodnicy wpadają na metę w dużym rozproszeniu.

Czy można zmierzyć zawody gdzie startuje 100 zawodników na 10 km zwykłym stoperem ?
Tak, oczywiście możemy zmierzyć zwody stoperem o powyższych parametrach, ale wymaga to też dobrego przygotowania.

Jak najlepiej przygotować się do pomiaru stoperem ?
Trzeba przećwiczyć klikając testowo przed zawodami tak aby nic nas nie zaskoczyło podczas zawodów. Najlepiej zainstalować aplikację stopera na telefonie dzięki temu stoper będzie działał bez względu na to czy telefon ma dostęp do internetu. Po zainstalowaniu będziemy mieli ikonkę na pulpicie co ułatwi szybko dostęp do stopera. Jeśli spodziewamy się dużej grupy osób na punkcie pomiarowym to przygotujmy sobie rozwiązania pomocnicze.
Start zawodników z numerami startowymi koniecznie z przodu, dodatkowo osoba zapisująca kolejność numerów na mecie.
Organizacja strefy mety tak aby szczelnie nie przeoczyć żadnego zawodnika. Nie potrzebujemy do obsługi stopera osoby ze znajomością IT wystarczy sprawny manualnie użytkownik smartfona. Możemy dla pewności siebie uruchomić na mecie dyktafon lub kamerę do odtworzenie tego co się działo  podczas wpadania zawodników. Dodatkowo prosimy aby pamiętać o dodatkowym zasilania dla telefonu w postaci powerbanka.

Co trzeba zrobić żeby uruchomić stoper ?
Po pierwsze trzeba założyć konto, a następnie w zakładce organizatora stworzyć zawody.
Wchodzimy na narzędzia, definiujemy punkt pomiarowy i klikamy na stoper.

Czy możemy korzystać ze stopera nie prowadząc zapisów w systemie dostartu.pl ?
Tak możemy – na koniec pomiaru można ściągnąć zapisane dane z czasami ze stopera.

A wszystko to możesz wypróbować ZUPEŁNIE ZA DARMO!!!
Za wykorzystanie stopera mobilnego na zawodach do 50 uczestników nie zapłacisz ani grosza! 

Related Posts

LUŹNI W KROKU v.1 – Zwiedzanie przez bieganie – POLSKA

Startujemy z nowym podcastem tematycznym LUŹNI W KROKU, w którym zwięźle, prosto i na luzie poruszymy dla Was tematy biegowe te ważne i te mniej poważne dedykowane tym początkującym i tym bardziej zaawansowanym biegoholikom. Za mikrofonami poprowadzi Michał Fidor czyli ULTRA DZIKU wraz z zaproszonymi gośćmi. W pierwszym odcinku wraz z Michałem Walczewskim z MaratonyPolskie.pl opowiemy jak to jest pięknie pobiegać po polskiej ziemi! Zapraszamy – to będzie 30 minut luźnego przesłania biegowego dla Ciebie!  Ultra Dzika znajdziecie tutaj: ⁠⁠ www.facebook.com/ultradziku A Michała znajdziecie tutaj: www.facebook.com/40latidopiachu Posłuchaj tego podcastu na spotify: Powiedz cześć: INSTAGRAM Nasza GRUPA DYSKUSYJNA Nasza aplikacja do...