Wyzwania Wirtualne

Dla organizatorów imprez sportowych nastały dziwne i trudne czasy. Wiele zawodów, odbywających się co roku i przygotowywanych w pocie czoła nie odbyło się lub zostało przesuniętych na bliżej nieokreślony czas. Jednak kierując się sportową zaciętością wszyscy dalej walczymy o to by nasze imprezy się odbyły. Wierzymy, że już niedługo wszystko wróci do normy i będziemy zapewniać uczestnikom kolejne niezapomniane emocje sportowe.

DOSTARTU wychodzi Wam naprzeciw w walce o lepszą przyszłość rynku zawodów sportowych.
Do naszego systemu www.dostartu.pl wprowadziliśmy funkcjonalność Zawodów Wirtualnych.
Takie WYZWANIA SPORTOWE mogą być przydatnym narzędziem w utrzymaniu komunikacji z uczestnikami imprez.

W obecnej sytuacji ograniczeń w organizacji zawodów a co za tym idzie i startowania w takowych – imprezy wirtualne mogą bardzo zyskać na popularności. Jest to świetna dodatkowa opcja, którą można wykorzystać by utrzymać zainteresowanie uczestników w okresie bez zawodów ale także wspomagać organizatorów w normalnym trybie organizacji imprez.

Zawody wirtualne mimo swojej nazwy nie odbywa się w cyberprzestrzeni. Nie ma tak jak w tradycyjnej rywalizacji wspólnego startu wszystkich zawodników – każdy uczestnik musi sam wystartować w określonym czasie i na określonym dystansie (lub konkretnej trasie) a po biegu wysłać potwierdzenie do organizatora – w zależności od wymagań może to być trening zapisany w aplikacji, zdjęcie lub inny dowód na pokonanie zakładanego dystansu. Tak jak w rzeczywistych zawodach może tu występować opłata za udział, medale, koszulki lub inne gadżety i nagrody, klasyfikacja ect.

W obecnych okolicznościach jest to idealne rozwiązanie na unikanie dużych skupisk ludzi a jednocześnie sposób na zapewnienie pewnej formy rywalizacji sportowej. Ma to swoje plusy i minusy – nie ma w nich bezpośredniego kontaktu i rywalizacji z innymi zawodnikami, spotkania ze znajomymi i organizatorami, punktów odżywczych, dekoracji na podium i całej tej otoczki sportowego święta. Ale za to w zawodach takich można wystartować praktycznie w każdym miejscu na świecie (nie – jeżeli dotyczy konkretnej trasy), bez tłoku, w dowolnym pasującym czasie, zazwyczaj z pamiątką w formie medalu i innych gadżetów.

Istotą jest tutaj element społecznościowy – ludzie nie mogą spotykać się osobiście na dużym biegu i rywalizować więc spotykają się …. na wynikach. Mogą przesłać swój wynik i porównywać się z innymi w rankingach danych zawodów. Zachowana jest więc rywalizacja sportowa i chęć do pobijania własnych życiówek i ścigania lepszych od siebie!

Zawody wirtualne są przeznaczone dla każdego – a co najważniejsze w przypadku imprez bezpłatnych nic nie kosztują organizatora. Jest to świetna opcja w przypadku zawodów charytatywnych, prywatnych i wszystkich innych w których nie pobiera się od uczestników opłat.

Założenie i obsługa takich zawodów jest bardzo prosta i intuicyjna.

Organizator ma szereg opcji i możliwości ich wykorzystania;
– określenie fabuły zawodów lub cyklu sportowego
(pojedyncze zawody, osobny chellenge, imprezy cykliczne)
– szeroki zakres dyscyplin sportowych (biegi, rower, pływanie, triathlon, inne)
– do przeprowadzenia na konkretnej trasie (możliwość wgrania tracku trasy do pobrania) lub w dowolnych okolicznościach (nawet w domu)
– wprowadzenie rankingów i automatycznych wyników
– obsługa płatności lub wybór imprezy bezpłatnej
– wspomaganie tradycyjnych imprez poprzez dodatkowe wyzwania sportowe dla uczestników
– wykorzystanie całej funkcjonalności DOSTARTU również w zawodach wirtualnych

Warto zastanowić się nad wykorzystaniem chęci do rywalizacji i niezużytych pokładów energii naszych zawodników poprzez rzucenie im wyzwania ! Nie pozwólmy im odpuszczać treningów i dajmy im nowy wspólny cel do zrealizowania.

Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się więcej lub macie swój pomysł na niezapomniane Wyzwania Sportowe – skontaktuj się ze swoją firmą pomiarową która korzysta z naszej platformy lub z nami.
Razem damy radę !!! ?

Zapraszamy na dostartu.pl

ZOBACZ JAKIE TO PROSTE:

 

 

 

 

 

 

Related Posts

Gdyby nóżka nie biegała …. czyli kontuzje biegacza | Luźni w Kroku v.13 – DOSTARTU

13-ty odcinek Luźnych w Kroku więc na nasz konwersacyjny stół podcastowy wrzucamy temat mniej przyjemny czyli KONTUZJE biegaczy! O tym, czemu jak boli pięta to igły lądują w pośladkach i czy jak będę długo spał to będę dobrym biegaczem? Moim czyli ULTRA DZIKA gościem jest magik od kontuzji właśnie – Adam Satława – aktywny biegacz, fizjoterapeuta po AWF Katowice, ratownik medyczny i mistrz stawiania na nogi czego osobiście jestem najlepszym przykładem (dzień przed biegiem – Adaaaś – ałaaaa ! 😉 ) Ultra Dziku buszuje o tutaj: ULTRA DZIKU FB i tam ⁠ULTRA DZIKU INST i tu MICHAŁ FB Adama szukajcie...