Jak skorzystać z mobilnego stopera?

Jeśli organizujesz zawody i chciałbyś wykorzystać proste i skuteczne rozwiązanie dostartu.pl do mierzenia i publikowania czasów zawodników, ale zastanawiasz się jak to ugryźć to ten wpis jest dla Ciebie! Prezentujemy jak skorzystać z mobilnego stopera dostartu.pl

Aby skorzystać z stopera wystarczy przejść kilka prostych kroków, oto one:

1. Wejdź na stronę: www.stoper.dostartu.pl i kliknij “WYPRÓBUJ STOPER” lub “Otwórz panel Organizatora

2.  Jeżeli jeszcze nie posiadasz konta Organizatora należy je założyć:

a. wpisz swój adres e-mail oraz hasło

b. kliknij w przycisk “Stwórz profil organizatora.

3. Po utworzeniu konta Organizatora jeżeli korzystasz z platformy dostartu.pl po raz pierwszy i chcesz od razu sprawdzić działanie stopera dostartu.pl kliknij w przycisk “UTWÓRZ PRZYKŁADOWE ZAWODY” (w tej opcji jest wgrana przykładowa lista startowa).

4. Aby wejść w ustawienia stopera należy kliknąć Narzędzia i z listy wybrać pozycję pierwszą “Stoper”

5. Przed uruchomieniem stopera należy sprawdzić wszystkie ustawienia stopera klikając w przycisk “Konfiguracja” (do ustawień stopera można również wejść klikając w panelu głównym “Ustawienia zawodów”, a następnie z lewej kolumny wybrać przycisk “Pomiar czasu”).

6. Uruchomić stoper dostartu.pl można w dwóch miejscach:

a. wpisać czas (gg:mm:ss) wraz z datą zawodów w miejscu “Czas startu” dla danej klasyfikacji (w przypadku startu kilku klasyfikacji o różnych godzinach czas startu można różnicować tylko w tym miejscu)

b. lub kliknąć przycisk START

Uwaga! Przed uruchomieniem startu należy zsynchronizować czas na komputerze z czasem z Internetu (Zmień ustawienia daty i godziny)

7. Używając wariantu 6a po wpisaniu godziny startu kopiujemy link do pomiaru z punktu meta w nowej karcie.

8. Używając wariantu 6b dla wszystkich klasyfikacji zostanie przypisany ten sam czas rozpoczęcia startu, aby rozróżnić czas startu wg. klasyfikacji można tego dokonać wyłącznie poprzez wejście w konfigurację stopera.

9. W pasku z lewej strony przycisku STOP wpisujemy numer wbiegający na metę.

Po wpisaniu numeru należy zatwierdzić czas dla danego numeru zawodnika wciskając Enter. W tym momencie powinna nam się wyświetlić tabela z podglądem czasów wpisywanych zawodników.

10. Wpisanie dwukrotnie tego samego numeru tak jak w przypadku pokazanym na zdjęciu nie zmienia nic w wynikach zawodów jeżeli w konfiguracji stopera jest ustawiony Start brutto i tylko jeden punkt mety, bez punktów kontrolnych.

11. Brak Internetu – w przypadku chwilowego zerwania łączności internetowej należy zachować spokój. Wszystko zostanie nadpisane po ponownym uzyskaniu dostępu do Internetu. Przy braku Internetu okno przeglądarki będzie wyglądało w taki sam sposób jak podczas korzystania z sieci, z wyjątkiem pojawienia się paska z informacją “Jesteś w trybie offline”.

12. W przypadku omyłkowego włączenia stopera jest możliwość jego resetu (reset usuwa czas startu oraz wszystkie czasy zawodników od momentu włączenia stopera do momentu jego zresetowania). Uwaga ta czynność po potwierdzeniu w dodatkowym oknie nie może być anulowana!

13. Aby “podejrzeć” wyniki należy kliknąć przycisk Wyniki w panelu głównym.

Powyższy przykład dotyczy startu brutto oraz jednego punktu pomiarowego jakim była meta. Poniżej zostały opisane trzy inne, najczęściej stosowane konfiguracje stopera podczas zawodów sportowych.

a. zawody z czasem brutto oraz z co najmniej jednym punktem kontrolnym (umiejscowionym tam gdzie punkt mety) na trasie oraz metą.
W tym przypadku należy kliknąć w przycisk “Dodaj międzyczas”

UWAGA! Dodawanie międzyczasów należy wykonać przed uruchomieniem czasu stopera! Urządzenie pomiarowe przy dodanym międzyczasie należy ustawić takie samo jak urządzenie pomiarowe mety (jeżeli międzyczas 1 = Stoper(1) to meta = Stoper(1)). Ustawienie zbieżnych urządzeń pomiarowych spowoduje że link do pomiaru będzie identyczny przy międzyczasie 1 oraz mecie. Najwygodniej mierzyć czas na punkcie międzyczas 1 i meta w jednej karcie (na jednym urządzeniu) przez jednego operatora.

b. zawody z czasem brutto oraz z co najmniej jednym punktem kontrolnym (zlokalizowanym w miejscu innym niż punkt mety) na trasie oraz metą

W tym przypadku analogicznie jak w poprzednim w konfiguracji stopera klikamy przycisk “Dodaj międzyczas” jednak musimy wybrać Urządzenie pomiarowe różne od tego które jest przypisane do mety. Automatycznie program przypisuje do mety urządzenie pomiarowe Stoper (1), w takim przypadku należy wybrać do międzyczasu 1 urządzenie pomiarowe np. Stoper (2).

Jeżeli przez pomyłkę wybierzemy to samo urządzenie pomiarowe na międzyczasie i mecie, to wystarczy że osoba z obsługi będąca na międzyczasie 1 nie wpisze zawodnika do stopera dostartu.pl i wynik takiego uczestnika z mety pojawi się w miejscu międzyczasu 1, a zawodnik mimo że przybył na metę nie będzie miał czasu końcowego, co może utrudnić sprawną organizację dekoracji zawodników.

c. zawody z czasem netto i metą zlokalizowaną w miejscu innym niż start
W przedstawionym przypadku należy ustawić na starcie urządzenie pomiarowe np. Stoper (1) oraz na mecie Stoper (1).

W przypadku jeżeli zawodnicy startują pojedynczo można stoper uruchomić wcześniej np. 10 minut. Wpisujemy numer startowy zawodnika stojący w box-sie startowym otwierając link do pomiaru ze startu i w chwili startu zawodnika wciskamy enter, ta operacja zapisuje czas startu danego zawodnika (w tym momencie zawodnik nie pojawi się na ekranie z wynikami). Aby zawodnik został sklasyfikowany w tabeli z wynikami należy wpisać jego numer na mecie i zatrzymać jego czas po raz drugi (pierwszy raz czas był zapisywany na starcie). W takim przypadku czas który pojawia się na stoperze w oknie przeglądarki jest dla nas sprawą drugorzędną, ponieważ czas uczestnika będzie różnicą czasu wyświetlanego na stoperze (w momencie przybycia na metę) i czasu startu danego zawodnika.

14. Wyniki które zostały wprowadzone za pomocą stopera dostartu.pl można wysłać uczestnikom na podane adresy e-mail lub także wysłać SMS z wynikiem klikając w przycisk Pobierz, wyślij nad napisem “Udostępnij wyniki” (zawody muszą posiadać status wyniki nieoficjalne lub wyniki oficjalne, przy statusie LIVE SMS-y lub e-maile nie zostaną wysłane). To sprawia, że SMS lub email-e do uczestników można wysłać po ukończeniu zawodów przez wszystkich uczestników.

15. Ponadto klikając w przycisk Pobierz, wyślij nad napisem “Udostępnij wyniki” dostartu.pl oferuje trzy inne bardzo dogodne funkcje:

a. pobierz wszystkie wyniki (pobierając plik w pdf mamy wszystkie wyniki gotowe do wydruku w dniu zawodów dla zawodników nie posiadających przy sobie smartfona),

b. pobierz podium kategorii dedykowane na potrzeby przeprowadzenia sprawnej dekoracji (wszystkie kategorie razem),

c. wyniki live, mając dostęp do linków z panelu Organizatora (dla każdej klasyfikacji oddzielnie) z panelu Organizatora możemy podczas zawodów ustawić komputer, ekran z wynikami gdzie zawodnicy będą mogli śledzić wyniki w czasie rzeczywistym.

16. Każda osoba zainteresowana może sprawdzić wyniki na stronie internetowej, która przed zawodami spełniała funkcję strony do zapisów i widoku listy startowej. Adres www strony z zapisami nie ulega zmianie. Po włączeniu stopera możemy śledzić wyniki live bez potrzeby logowania do platformy dostartu.pl

A wszystko to możesz wypróbować ZUPEŁNIE ZA DARMO!!!
Za wykorzystanie stopera mobilnego na zawodach do 50 uczestników nie zapłacisz ani grosza! 

Powiedz CZEŚĆ
Nasza grupa dyskusyjna

Nasza aplikacja do organizacji i startowania w zawodach! 

Related Posts

Maraton okiem rekordzisty ultra! | Luźni w Kroku v.8 – DOSTARTU

Proszę Państwa oto Mistrz – Mistrz pogada z Wami dziś! Przed Wami świeżo upieczony rekordzista Polski w biegu na 50 kilometrów oraz zwycięzca wielu maratonów w Polsce i za granicą ( choćby tylko w tym roku w Cork w Irlandii skąd wrócił przed godziną czy w Bratysławie na Słowacji) – Paweeeeeeeeł Kooooooosek!!!! ULTRA DZIKU wita w kolejnym biegowym odcinku podkastu DOSTARTU Luźni w Kroku, w którym dowiecie się m.in. co tak ciągnie mistrza do Irlandii, po co spać do oporu przed startem oraz czy Paweł przywiózł do studia puchary .. czy medale Ultra Dziku buszuje o tutaj: https://www.facebook.com/ultradziku i tam...