Integracja z systemami pomiarowymi

Integracja z systemem wyników i obsługi urządzeń pomiarowych np. Gepard

Dzięki nowej aktualizacji Geparda z udostępnianiem pliku z pomiarami możemy zintegrować wyniki w platformie Dostartu. 

Główne zalety takiej integracji:

1. Wyniki Live do wyświetlania na dużym telewizorze (max. 4 sek. opóźnienia)
2. System zarządzania wynikami
3. Nieograniczone ustawienia punktów pomiarowych
4. Możliwość łączenia z innymi urządzeniami pomiarowymi np. Stoper Dostartu , Chronotrack itp.
5. Generowanie wyników CSV, PDF we wszystkich kategoriach i klasyfikacjach
6. Generowanie wyników “podium” (do dekoracji) z dublowaniem lub bez
7. Działanie na numerach startowych jak i numerach Chip

Funkcjonalności, które pojawią się w najbliższym czasie :

8. Wysyłka wyników mail (ostatnia faza testów)
9.
Wgrywanie list z numerami chipów z zewnętrznych systemów (pierwsze testy)
10. Wysyłka wyników SMS (w trakcie przygotowania)
11. Zarządzanie DNS, DNF, DSQ (faza projektowania)

 

Prosta integracja systemów pomiarowych z dostartu.pl
ZOBACZ FILMIK:

Podczas integracji wykorzystujemy zakładkę POMIAR CZASU – w której można skonfigurować swoje ustawienia startu, mety jak i innych punktów pomiarowych. W standardowych zawodach domyślnie ustawiono start brutto, w którym należy wpisać dokładną datę i godzinę startu poszczególnych klasyfikacji – możemy ją dowoli edytować w ciągu zawodów.

Następnie “Dodajemy nowe urządzenie”  – wybieramy jakie to urządzenie, a następnie podajemy nazwę (nazwa powinna być uniwersalna, ponieważ to urządzenie będzie dopisane do konta firmy pomiarowej – należy unikać więc nazw z konkretnego biegu). Po dodaniu urządzenia należy je wybrać na interesującym nas punkcie, a następnie skopiować sobie link i otworzyć go w nowej zakładce – tam można dodać plik z wynikami.
To jest cała konfiguracja urządzenia.

———————————————————-

1. Wyniki Live 

Dzięki integracji urządzenie Gepard dostaje wsparcie wyników live w systemie Dostartu. Wyniki są odświeżane minimum co 10 sekund więc nie ma znaczenia czy dodawany jest plik z Geparda czy innego urządzenia np. Stoper. Wyniki pojawiają się na bieżąco bez odświeżania strony. Link do takich wyników można pobrać w zakładce wyników (Pobierz, wyślij,  a następnie wyniki live)

Link można udostępnić np. do telewizora smart TV lub podłączonego komputera / tabletu / telefonu. Można zalogować się też na tablecie do systemu dostartu, włączyć link i tablet przekazać spikerowi, który ma wyniki na żywo. 

Link Live działa tylko dla zalogowanego operatora lub organizatora wydarzenia. Zawodnicy mają dostęp do wyników na stronie zawodów w miejscu gdzie wcześniej widniał przycisk zapisz się.  Wyniki są wyświetlane z tzw. caschem (co 2 min każda pierwsza osoba załaduje świeże wyniki, a pozostali w ciągu kolejnych 2 minut zobaczą te same wyniki. )

2. System zarządzania wynikami 

Dzięki możliwości integracji z różnymi systemami pomiarowymi (m.in. Gepard) dostajemy możliwość przeprowadzenia całych zawodów w jednym miejscu – od zorganizowania zapisów poprzez przygotowanie biura zawodów (np. zgody uczestników). Zostaje nam kolejny etap czyli obsługa samych zawodów – pomiaru czasu i wygenerowanie wyników dzięki czemu możemy łatw0 i szybko przekazać je organizatorowi do dekoracji.

Jeśli jest to mały bieg można całkiem śmiało zrobić go za pomocą stopera dostępnego na platformie dostartu.pl natomiast jeśli posiadamy urządzenie pomiarowe możemy w naszej platformie monitorować wszystkie wyniki. 

W zakładce wyniki  mamy do wyboru jaką klasyfikacje aktualnie obsługujemy, a następnie wyszukujemy listę wyników wraz z wszystkimi punktami pomiarowymi. Po naciśnięciu na jakiegokolwiek zawodnika dostajemy wszystkie wyniki dostępne dla niego (informacje o zawodniku, wszystkie czasy zmierzone dla danego numeru startowego lub chipu).  Po lewej stronie widać nazwę urządzenia z jakiego ten czas jest pobrany a następnie mamy czas urządzenia (czas z pliku urządzenia). 

Jeśli chcemy wprowadzić jakąś zmianę czasu robimy to w polu „Czas poprawiony” i klikamy zapisz. Jeśli dany czas jest błędny i nie powinien się znaleźć w wynikach klikamy “x” który jest na końcu – wtedy czas nie jest brany pod uwagę, ale możemy go w każdej chwili przywrócić. 

Mamy oczywiście możliwość dodania zawodnikowi odpowiedniego czasu z wybranego urządzenia. Po zmianie miejsce na górze w tym widoku automatycznie zostanie zaktualizowane. 

Na liście wyników mamy także możliwość sortowania wyników oraz filtrowania / szukania np. dla konkretnej kategorii wiekowej albo kategorii specjalnej.  Mamy możliwość łatwego przełączenia się miedzy widokiem Split/ Lap co przy kilku okrążeniach daje nam ciekawe narzędzie do wyłapania anomalii czasowych.

3. Nieograniczone ustawienia punktów pomiarowych 

W zakładce POMIAR CZASU mamy możliwość ustawienia dowolnych układów pomiaru na wydarzeniu sportowym. Możemy mieć dla każdej klasyfikacji inne urządzenie pomiarowe, w innym miejscu start i metę, możemy zrobić starty brutto lub netto, skonfigurować dowolną ilość punktów pomiarowych na dowolnej ilości klasyfikacji. 

Szerzej o tym były nagrane już samouczki wideo i tam jest wszystko opisane krok po kroku.

ZOBACZ FILMIKI

4. Możliwość łączenia z innymi urządzeniami pomiarowymi np. Stoper Dostartu , Gepard i inne.

W ustawieniach pomiaru czasu możemy łączyć różne urządzenia m.in. stoper dostartu z urządzeniami pomiarowymi różnych firm (np. Gepard)

Przykład – organizujemy górskie zawody ultra i na jednym z dystansów przebiegają one przez szczyt na górze, gdzie dotrzeć można tylko na pieszo i w pewnym okresie czasu. Dzięki Stoperowi możemy tam pójść z telefonem i ustawić w ustawieniach pomiaru, że ten punk jest obsługiwany stoperem mobilnym a już kolejne i meta są  na urządzeniach pomiarowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy całe wyniki na żywo w jednym miejscu.  Zawodnicy mają uproszczony dostęp do wyników, bo na stronie jednej stronie www mają jeden link dla całych zawodów – od zapisów po wyniki.

5. Generowanie wyników CSV, PDF we wszystkich kategoriach i klasyfikacjach. 

W zakładce WYNIKI / Pobierz, wyślij istnieje między innymi możliwość pobierania wyników w formie CSV i PDF ze wszystkimi kategoriami.

6. Generowanie wyników “podium” (do dekoracji) z dublowaniem lub bez

Dodatkową opcją w Dostartu jest generowanie podium – narzędzie to ułatwia przekazanie i publikowanie list osób do dekoracji.  Istnieje możliwość wybrania ilości osób w kategoriach wiekowych i w kategorii open oraz istotna w ostatnim czasie funkcja dublowania się zawodników w kategorii wiekowej oraz open np: jeśli zawodnicy są sklasyfikowani na miejscach 1-3 to czy mają być brani pod uwagę także w swoich kategoriach.

7. Działanie na numerach startowych jak i numerach Chip

Niezależnie od tego czy korzystamy z chipów czy numerów startowych nasz algorytm jest wstanie połączyć numer chipu wraz z numerem startowym i wyłuskać odpowiednie czasy zawodników np. zawodnik ma nr chipu ACF123 oraz numer startowy 74 – biegnąc w biegu ultra ma punkt na stoperze gdzie wpisujemy numery startowe – natomiast na urządzeniu pomiarowym na mecie złapany zostanie chip, który także jest przydzielony do konkretnego zawodnika i na tej podstawie możemy wygenerować wyniki. 

W najbliższym czasie :

8. Wysyłka wyników mail (ostatnia faza testów)

Funkcja już działająca (czeka na update systemu) wysyła zawodnikom na maila wyniki z czasem i zdobytym miejscem.  Warunkiem jest ustawienie statusu zawodów na nieoficjalne – czyli zakończeniem zawodów. 

9. Wgrywanie list z numerami chipów z zewnętrznych systemów (pierwsze testy)

Ręczne wpisywanie numerów chipów może być problematyczne przy dużej ilości startujących więc wprowadzamy funkcje wrzucania listy CSV z 2 kolumnami – numer startowy i numer chip. Dzięki temu system przypisuje numery chipów do zawodników. 

10. Wysyłka wyników SMS (w trakcie przygotowania)

Możliwość wysłania wyników zawodnikom z mety wraz z miejscem na podane numery telefonu.

11. Zarządzanie DNS, DNF, DSQ (faza projektowania)

Ustawienia informacji o niewystartowaniu (DNS), nieukończeniu (DNF) i dyskwalifikacji (DSQ) wraz z polem informacyjnym na liście wyników, co ułatwi zliczanie zawodników jacy pozostali na trasie, a także przyczyni się do lepszego zaprezentowania wyników.

Zapraszamy do korzystania z systemu
DOSTARTU

Related Posts

Ultra Świeżak czyli ultra dla amatora- LUŹNI W KROKU v.6

Po co biegam ultra? BO CHCĘ! Po ciszę, ciemność, samotność, walkę ze swoimi ograniczeniami … PO SZCZĘŚCIE! Właśnie wylądowaliście w 6 odcinku podkastu tematycznego Dostartu – LUŹNI W KROKU, w którym pokazujemy, że ultra jest FAJNE i dla „prawie” każdego ! Wita Was ULTRA DZIKU i mega się cieszę z mojego gościa, którym jest niepowtarzalna i jedyna – wariatka biegowa Ewelina Majewska !!!! A jak Ewelina to nie inaczej tylko będzie coś o bieganiu po górach czyli to co dziki biegowe lubią najbardziej No bo to oto dziewczę to ultraska z sukcesami, miłośniczka gór i mistrzyni ogarniania tematów! Dlatego też...