Startujący zawsze ubezpieczony

Licho nie śpi … nawet na zawodach!
My amatorzy sportowi dzielimy się na tych po kontuzji, z kontuzją i przed kontuzją 😉
Niestety, w każdym sporcie zdarzają się urazy i wypadki – każdy z nas zaliczył pewnie przygotowania do zawodów , w których nie uczestniczył przez niedyspozycję lub w trakcie samego startu doznał „kuku”, które ciągnęło się miesiącami i wymagało rehabilitacji.
Aby zapobiegać i zmniejszyć ryzyko wystąpienia ważny jest wszechstronny trening, rozciąganie, odpowiednie żywienie, regeneracja, masaże czy wsparcie specjalistów. Jeżeli jednak już miało by nas coś dopaść to warto by było się na to zabezpieczyć …. a dokładnie ubezpieczyć. Tutaj pomóc mogą ubezpieczenia dla osób aktywnie uprawiających sport.

Wspólnie z AXA i Ubezpieczenia dla aktywnych sp. z o.o. przedstawiamy ubezpieczenie, które możesz kupić w czasie rejestracji na wydarzenie sportowe w naszej platformie DOSTARTU. Proponujemy je zarówno amatorom, jak i wyczynowcom. Ubezpieczenie powinno być elementem przygotowań do startu. Zobacz, w jakich sytuacjach może być wsparciem.

Są trzy warianty ubezpieczenia. Możesz kupić jeden, dwa lub wszystkie trzy.
Wtedy zapewniasz sobie szeroką ochronę.

WARIANT 1
Ubezpieczenie NNW
na czas wydarzenia sportowego

Wypadki niestety się zdarzają, również sportowcom. Wypłacimy świadczenie pieniężne, jeśli w czasie zawodów zdarzy się złamanie kości, uraz lub śmierć w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Chronimy od startu do mety.

■ Maksymalne sumy ubezpieczenia mogą wynosić:
✔ w przypadku złamania: 10 000 zł (dorosły) lub 5000 zł (dziecko)
✔ w przypadku urazu: 5000 zł
✔ w przypadku śmierci: 100 000 zł
■ Złamania kości i urazy pogrupowaliśmy. Wysokość świadczenia zależy od rodzaju złamania lub urazu. Grupy złamań i urazów znajdziesz w ogólnych warunkach ubezpieczenia.
■ Szczegółowe informacje dotyczące sumy ubezpieczenia zobaczysz w trakcie zakupu ubezpieczenia, będą też umieszczone w polisie.
■ Świadczenie wypłacamy na podstawie wniosku o wypłatę świadczenia i dokumentacji w nim wskazanej.

WARIANT 2
Ubezpieczenie zwrotu
kosztów rehabilitacji

Powrót do zdrowia po wypadku może wiązać się z dodatkowymi, często wysokimi, kosztami. Jeśli w wyniku zdarzenia w czasie wydarzenia sportowego będziesz potrzebować rehabilitacji, zwrócimy jej koszty do wysokości sumy ubezpieczenia.

■ Chronimy od startu do mety.
■ Maksymalna suma ubezpieczenia może wynosić 10 000 zł.
■ Szczegółowe informacje dotyczące sumy ubezpieczenia zobaczysz w trakcie zakupu ubezpieczenia oraz w polisie.
■ Świadczenie wypłacamy na podstawie: wniosku o wypłatę świadczenia, dokumentacji w nim wskazanej oraz rachunków za przebyte zabiegi rehabilitacyjne.

 

 

WARIANT 3
Ubezpieczenie braku udziału
w wydarzeniu sportowym

Wszystkiego nie da się przewidzieć, a życie nie zawsze zaskakuje pozytywnie. Jeśli z powodów losowych nie weźmiesz udziału w zawodach, zwrócimy Ci koszt opłaty startowej na to wydarzenie. Ochrona ubezpieczeniowa rozpoczyna się w dniu następującym po dniu, w którym kupiłeś ubezpieczenie, a w niektórych przypadkach w innym terminie – opisaliśmy je w OWU.

■ Maksymalna suma ubezpieczenia: 1500 zł. Szczegółowe informacje dotyczące sumy ubezpieczenia zobaczysz w trakcie zakupu ubezpieczenia, jak też w polisie.
■ Zdarzenia losowe, które obejmujemy ochroną to między innymi: poważne zachorowanie, wypadek lub kolizja drogowa, pożar, zalanie, śmierć osoby bliskiej. Pełną listę zdarzeń, które obejmuje ochrona, i ich definicje znajdziesz w OWU.
■ Świadczenie wypłacamy na podstawie wniosku o wypłatę świadczenia oraz dokumentacji w nim wskazanej.

Jak widać jest w czym wybierać – a samo ubezpieczenie się jest bardzo proste
– zrobisz to przez platformę DOSTARTU rejestrując się na dane zawody biegowe.

My życzymy aby omijały Was kontuzje a ku Wam lgnęły tylko pozytywne endorfiny sportowe!

Zapraszamy na bezpieczne zawody
dostartu.pl

Related Posts

XVIII Tyski Triathlon – gorąca rywalizacja!

9 sierpnia w gorących okolicznościach przyrody odbył się XVIII Tyski Triathlon– coroczne zawody triathlonowe na tyskich Paprocanach. W zawodach wzięło udział 50 zawodników, którzy mieli do pokonania 0,5km pływania, 25km jazdy na rowerze i 5km biegu. Najlepsi okazali się Tomasz Sufranowicz z Triathlon Dąbrowa Górnicza (01:12:31) i Zuzanna Jarlaczyńska z Tychów (01:26:25). Podczas zawodów odbył się także triathlon dla dzieci i młodzieży oraz dziecięcy „Bieg pod górkę”. Obsługę zapisów, pomiaru czasu oraz wyników zapewniała ekipa DO STARTU!Na tych kameralnych zawodach świetnie sprawdził się nasz stoper działający na smartfonie. Sprawa było bardziej skomplikowana niż na pojedynczych zawodach, gdyż tutaj musieliśmy łapać czasy...