Wyzwania Wirtualne

Dla organizatorów imprez sportowych nastały dziwne i trudne czasy. Wiele zawodów, odbywających się co roku i przygotowywanych w pocie czoła nie odbyło się lub zostało przesuniętych na bliżej nieokreślony czas. Jednak kierując się sportową zaciętością wszyscy dalej walczymy o to by nasze imprezy się odbyły. Wierzymy, że już niedługo wszystko wróci do normy i będziemy zapewniać uczestnikom kolejne niezapomniane emocje sportowe.

DOSTARTU wychodzi Wam naprzeciw w walce o lepszą przyszłość rynku zawodów sportowych.
Do naszego systemu www.dostartu.pl wprowadziliśmy funkcjonalność Zawodów Wirtualnych.
Takie WYZWANIA SPORTOWE mogą być przydatnym narzędziem w utrzymaniu komunikacji z uczestnikami imprez.

W obecnej sytuacji ograniczeń w organizacji zawodów a co za tym idzie i startowania w takowych – imprezy wirtualne mogą bardzo zyskać na popularności. Jest to świetna dodatkowa opcja, którą można wykorzystać by utrzymać zainteresowanie uczestników w okresie bez zawodów ale także wspomagać organizatorów w normalnym trybie organizacji imprez.

Zawody wirtualne mimo swojej nazwy nie odbywa się w cyberprzestrzeni. Nie ma tak jak w tradycyjnej rywalizacji wspólnego startu wszystkich zawodników – każdy uczestnik musi sam wystartować w określonym czasie i na określonym dystansie (lub konkretnej trasie) a po biegu wysłać potwierdzenie do organizatora – w zależności od wymagań może to być trening zapisany w aplikacji, zdjęcie lub inny dowód na pokonanie zakładanego dystansu. Tak jak w rzeczywistych zawodach może tu występować opłata za udział, medale, koszulki lub inne gadżety i nagrody, klasyfikacja ect.

W obecnych okolicznościach jest to idealne rozwiązanie na unikanie dużych skupisk ludzi a jednocześnie sposób na zapewnienie pewnej formy rywalizacji sportowej. Ma to swoje plusy i minusy – nie ma w nich bezpośredniego kontaktu i rywalizacji z innymi zawodnikami, spotkania ze znajomymi i organizatorami, punktów odżywczych, dekoracji na podium i całej tej otoczki sportowego święta. Ale za to w zawodach takich można wystartować praktycznie w każdym miejscu na świecie (nie – jeżeli dotyczy konkretnej trasy), bez tłoku, w dowolnym pasującym czasie, zazwyczaj z pamiątką w formie medalu i innych gadżetów.

Istotą jest tutaj element społecznościowy – ludzie nie mogą spotykać się osobiście na dużym biegu i rywalizować więc spotykają się …. na wynikach. Mogą przesłać swój wynik i porównywać się z innymi w rankingach danych zawodów. Zachowana jest więc rywalizacja sportowa i chęć do pobijania własnych życiówek i ścigania lepszych od siebie!

Zawody wirtualne są przeznaczone dla każdego – a co najważniejsze w przypadku imprez bezpłatnych nic nie kosztują organizatora. Jest to świetna opcja w przypadku zawodów charytatywnych, prywatnych i wszystkich innych w których nie pobiera się od uczestników opłat.

Założenie i obsługa takich zawodów jest bardzo prosta i intuicyjna.

Organizator ma szereg opcji i możliwości ich wykorzystania;
– określenie fabuły zawodów lub cyklu sportowego
(pojedyncze zawody, osobny chellenge, imprezy cykliczne)
– szeroki zakres dyscyplin sportowych (biegi, rower, pływanie, triathlon, inne)
– do przeprowadzenia na konkretnej trasie (możliwość wgrania tracku trasy do pobrania) lub w dowolnych okolicznościach (nawet w domu)
– wprowadzenie rankingów i automatycznych wyników
– obsługa płatności lub wybór imprezy bezpłatnej
– wspomaganie tradycyjnych imprez poprzez dodatkowe wyzwania sportowe dla uczestników
– wykorzystanie całej funkcjonalności DOSTARTU również w zawodach wirtualnych

Warto zastanowić się nad wykorzystaniem chęci do rywalizacji i niezużytych pokładów energii naszych zawodników poprzez rzucenie im wyzwania ! Nie pozwólmy im odpuszczać treningów i dajmy im nowy wspólny cel do zrealizowania.

Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się więcej lub macie swój pomysł na niezapomniane Wyzwania Sportowe – skontaktuj się ze swoją firmą pomiarową która korzysta z naszej platformy lub z nami.
Razem damy radę !!! 😉

Zapraszamy na dostartu.pl

ZOBACZ JAKIE TO PROSTE:

Related Posts

XVIII Tyski Triathlon – gorąca rywalizacja!

9 sierpnia w gorących okolicznościach przyrody odbył się XVIII Tyski Triathlon– coroczne zawody triathlonowe na tyskich Paprocanach. W zawodach wzięło udział 50 zawodników, którzy mieli do pokonania 0,5km pływania, 25km jazdy na rowerze i 5km biegu. Najlepsi okazali się Tomasz Sufranowicz z Triathlon Dąbrowa Górnicza (01:12:31) i Zuzanna Jarlaczyńska z Tychów (01:26:25). Podczas zawodów odbył się także triathlon dla dzieci i młodzieży oraz dziecięcy „Bieg pod górkę”. Obsługę zapisów, pomiaru czasu oraz wyników zapewniała ekipa DO STARTU!Na tych kameralnych zawodach świetnie sprawdził się nasz stoper działający na smartfonie. Sprawa było bardziej skomplikowana niż na pojedynczych zawodach, gdyż tutaj musieliśmy łapać czasy...