Bądź widoczny – tracking GPS

Zapewnij sobie bezpieczeństwo!
BĄDŹ WIDOCZNY PODCZAS RYWALIZACJI

TRACKING GPS

Chcesz, aby Twoi zawodnicy byli bezpieczni?
Dzięki śledzeniu GPS wiemy, w którym miejscu dokładnie się znajdują, wiemy czy nie zboczyli z trasy. Kibice oczekujący na mecie na przybiegających zawodników mogą śledzić ich poczynania online, dzięki czemu wiedzą kiedy zawodnik dotrze do mety.

A może szukasz rozwiązań, które pozwolą Ci dotrzeć z Twoim wydarzeniem sportowym do  większej liczby odbiorców?

Chcesz dzięki temu stać się bardziej konkurencyjny w pozyskiwaniu sponsorów?

A może chciałbyś zarządzać / koordynować działanie zaplecza wydarzenia z między innymi: punktami pomiarowymi, służbami, które zabezpieczają trasę czy też pilotem wyścigu lub osobą zamykającą wydarzenie?

Możesz to wszystko uzyskać w bardzo prosty sposób korzystając z Panelu Dostartu. Integracja, którą posiadamy z firmą Activeprogress.eu w bardzo prosty sposób pozwoli na połączenie Twoich zawodów z trackingiem GPS.

Od teraz nie musisz już przenosić listy startowej do zewnętrznego systemu. Jeżeli coś się zmieni w trakcie Twoich zawodów to nie musisz tego korygować w dwóch miejscach  czy też powiadamiać nikogo z zewnętrznej firmy. Teraz masz to wszystko zebrane w jednym miejscu.

JAK TO DZIAŁA?

To bardzo proste!
W edycji zawodnika na liście startowej obok numeru chip widnieje nr GPS, w który wpisujemy numer urządzenia. Teraz pozostaje otworzyć stronę z trackingiem i  cieszyć się z widoku live swojej imprezy sportowej.

CO TO TEN TRACKING GPS ?

Jest to usługa wypożyczenia odbiornika GPS, który zawodnik posiada podczas trwania całego wydarzenia. Na wielu imprezach górskich najwyższej rangi nadajnik stanowi obowiązkowe wyposażenie zawodników.

Sposób działania jest podobny do tego użytego w telefonach czy zegarkach sportowych:

Sygnał z gps odbierany jest przez urządzenie, a następnie wysyłany za pomocą sieci gsm do systemu. Dzięki temu możemy na widoku live, na dowolnym urządzeniu obserwować naszych zawodników.

Korzystamy z jednych z najbardziej zaawansowanych urządzeń na rynku wykorzystywanych w największych wydarzeniach sportowych na świecie. Urządzenie jest małe i lekkie (7x4x2 cm (wielkość pudełka od zapałek) i waży zaledwie 60g.

Co najbardziej wyróżnia go na tle innych urządzeń z GPS-em w zegarku czy telefonie?

Długi czas pracy!

Urządzenie może działać do 180h w zależności od częstotliwości sygnału.

Jest znacznie  mniejszy i lżejszy niż jakikolwiek smartfon.

Posiada układ GSM, którego nie posiada zegarek, aby wysłać Twoją lokalizację do internetu.

JAK OTRZYMAĆ URZĄDZENIE?

Najpierw skontaktuj się z firmą Activeprogress.eu, w celu ustalenia potrzebnej ilości trackerów. Po ustaleniu szczegółów otrzymasz nadajniki pocztą. Wydając urządzenia w biurze zawodów przyporządkowujesz numer nadajnika konkretnemu zawodnikowi wpisując to na listę startową.

Działanie nadajników jest także banalnie proste sprowadza się do wciśnięcia jednego przycisku na 10-30 min przed planowaną godziną startu.

Widok Trackingu Live jest dość intuicyjny i cały czas jest rozwijany.

Możemy wyszukiwać zawodników, których chcemy obserwować, możemy ich zaznaczyć i sprawdzić ich dokładną lokalizację.

Możemy włączyć śledzenie konkretnego zawodnika, co pozwoli nam zbliżyć widok mapy na jego lokalizację i automatycznie widok będzie przesuwał się wraz z jego znacznikiem.

Przez cały czas trwania eventu, a także po jego zakończeniu istnieje możliwość ściągnięcia śladu GPX każdego zawodnika.

Podział na konkretne klasyfikacje ułatwi widoczność zawodników na mapie.

Mamy podział na widok Live czyli na żywo wraz z przemieszczaniem się zawodnika. Kropka przenosi się w miejsce, gdzie aktualnie się on znajduje oraz na widok odtworzenia czyli coś w rodzaju relacji, którą można oglądać w przyspieszeniu, żeby sprawdzić jak zawodnicy radzili sobie wcześniej.

Widok Live jak sama nazwa wskazuje dostępny jest tylko w trakcie trwania zawodów. Natomiast widok odtworzenia dostępny jest cały czas od 1 minuty biegu. Dostęp wraz z wynikami znajdują się na platformie Dostartu przez cały czas.

Koszty wypożyczenia jednego odbiornika na dowolne wydarzenie sportowe zaczynają się od kilkunastu złotych. Na końcową ceną wpływa kilka składowych elementów, takich jak: ilość wypożyczanych urządzeń, czas trwania imprezy. Dlatego prosimy o kontakt w celu zaproponowania rozwiązania jak najbardziej dopasowanego do Państwa potrzeb.

Tracking GPS na naszej platformie może być także stosowany do wszelkiego rodzaju wyzwań indywidualnych takich jak: coraz bardziej ostatnio popularne FKT np. wyzwania biegowe Głównego Szlaku Beskidzkiego, Głównego Szlaku Sudeckiego, Rowerowe droga R10 na pomorzu, trasa rowerowa dookoła Krakowa.

Przykładowe zawody : Mistrzostwa Polski MTB

Po więcej informacji odsyłamy do kontaktu:

Rafał Ostrowski
rafal.ostrowski@dostartu.pl
tel.792544024
www.activeprogress.eu

Related Posts

Bieganie albo zdrowie – wybór należy do Ciebie | Luźni w Kroku v.9 – DOSTARTU

Cześć! Tu ULTRA DZIKU i kolejny Dostartowy podkast Luźnych w Kroku. O to, czy bieganie jest zdrowe i jak nas zmienia zapytamy osobę w tym temacie jak najbardziej kompetentną – fizjoterapeutę, ratownika medycznego, lada moment osteopatę i speca od igłowania … a co najważniejsze aktywnego i całkiem dobrego biegacza (maraton poniżej 3-jki) – Adama Satławę . Z tej rozkminki dowiecie się m.in. czy biegacze są lepsi w łóżku i czy bieganie się leczy 🙂 Ultra Dziku buszuje o tutaj: https://www.facebook.com/ultradziku i tam ⁠https://www.instagram.com/ultradziku/ i tu https://www.facebook.com/michal.fidor Adama szukajcie o tu: https://www.facebook.com/adameque Podcast na Spotify Powiedz cześć: INSTAGRAM Nasza GRUPA DYSKUSYJNA...